21 MAYIS: EDEBİYAT & TARİH & SİYASET LİSANSÜSTÜ BULUŞMALARI

Boğaziçi Üniversitesi’nde yürütülen akademik çalışmaları keşfe çıkıyoruz…

Edebiyat, Tarih ve Siyaset alanlarında yapılan yüksek lisans ve doktora tezleri neler?

Boğaziçi Üniversitesi Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Araştırma Merkezi, 21 Mayıs 2015 tarihinde üniversitemizde farklı çatılar altında ancak birbirine yakın disiplinlerde çalışmalar yürüten sosyal ve beşeri bilimler yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin tanışabileceği ve çalışmalarını paylaşabileceği geniş katılımlı bir toplantı düzenlemektedir.

Böylesi bir karşılaşmanın disiplinler arasındaki etkileşimi görünür kılacağını, lisansüstü öğrencilerin tartışma ortamlarını zenginleştirerek bakış açılarını güçlendireceğini, ilgili öğretim üyelerinin yeni işbirlikleri geliştirmelerine bir zemin oluşturacağını umuyoruz. Katılım için tezin herhangi bir aşamasında olmak yeterlidir, amaç tezlerin sonuçlarını tartışmaktan ziyade yürütülen çalışmalar hakkında bilgi paylaşımında bulunmaktır.

Toplantıya katılmak için Edebiyat, Tarih veya Siyaset alanlarında tez çalışması yapan öğrencilerin, aşağıdan indirilebilecek olan formu doldurup nhkm@boun.edu.tr adresine göndermesi yeterlidir. Toplantıdan önce gönderilen bilgiler bir kitapçıkta toplanacak ve toplantıya katılanlara dağıtılacaktır. Özetler ve sunumlar İngilizce ya da Türkçe olabilir. Farklı disiplinlerden gelen araştırmacıların tanışmaları ve görüş alış verişinde bulunmaları amaçlandığı için sunumlarda çalışma alanına mahsus terminoloji içermeyen anlaşılır bir dil kullanılması ve sunumların beş-on dakika ile sınırlandırılması önerilmektedir.

Başvuru için son tarih: 15 Mayıs 2015
Mekân: İbrahim Bodur Oditoryumu
Tarih: 21 Mayıs 2015, Perşembe
Saat: 10:00-17:00

 

Poster tasarımı: Burak Şuşut