DİYALOGLAR 12 KASIM’DA: VEJETARJEN, HAN KANG

Ayfer Tunç ve Murat Gülsoy, 12 Kasım’daki Diyaloglar’da, Güney Koreli yazar Han Kang’ın 2016 Uluslararası Man Booker Ödülü’nü kazanan romanı Vejetaryen‘i ele alacak. Saat 19:00’da başlayacak olan Diyaloglar, Boğaziçi Üniversitesi Uçaksavar Kampüsü’nde bulunan Ayhan Şahenk Salonu’nda yapılacak.

“Bahar gelmişti fakat karımda bir değişiklik yoktu. Her sabah ot yemek zorunda kaldım ama daha fazla şikâyet etmedim. Bir kişi tamamen değişince diğerinin ona ayak uydurmaktan başka çaresi kalmaz.” ⁣

Kitap Tanıtım Yazısı

Rüyalar başlamadan önce Yonğhe ve kocasının hayatları gayet sıradandı. Evliliğin tekdüzeliğinde normal bir yaşam sürerlerken, Yonğhe rüyalar görmeye başladı ve vejetaryen olmaya karar verdi. Evdeki tüm etleri bir torbaya doldurdu. Kalamarları. Yumurtaları. O hafta kocası, iş yerine ilk kez ütüsüz bir gömlekle gitti. Bu, korkunç değişimin başlangıcıydı.

Han Kang bizleri cinselliği, şiddeti, ilişkilerimizi ve saplantılarımızı sorgulayacağımız rahatsız edici bir yolculuğa çıkarıyor.

Tarih: 12 Kasım 2019, SALI
Saat: 19:00
Yer: Boğaziçi Üniversitesi Uçaksavar Kampüsü, Ayhan Şahenk Salonu

Etkinlik herkesin katılımına açık ve ücretsizdir, rezervasyona gerek yoktur. Uçaksavar Kampüsü’nde ücretli kapalı otopark bulunmaktadır.

Otobüsle Ulaşım:

43R, Rumeli Hisarüstü-Kabataş, Cengiz Topel Durağı
559C, Rumeli Hisarüstü Taksim, Cengiz Topel Durağı
Cengiz Topel Durağından geçen diğer otobüsler için tıklayın.